Krimi

Muž 10 let unikal vězení v Česku. Policie ho dopadla v Egyptě

Policie zadržela na začátku týdne v Egyptě muže odsouzeného za úvěrový podvod se škodou 12 milionů. Skoro 10 let se mu dařilo skrývat před nástupem do vězení v Česku. Za mřížemi stráví pět a půl roku.

"Na začátku tohoto týdne zadržela egyptská policie v Hurghadě 55letého muže, který se před spravedlností skrýval od roku 2013. Po odsouzení za úvěrový podvod se škodou 12 milionů uprchl a podařilo se mu unikat vězení," informoval policejní mluvčí David Schön.

Podle policie se muže podařilo díky kriminalistům z káhirského Interpolu deportovat do České republiky po získání konkrétních informací v opravdu rekordním čase.

Související obsah

Cesta dopadeného od zadržení v Egyptě do českého vězení trvala pouze dva dny. "Pravidelným letem z Prahy odletěla tříčlenná skupina policistů, dva air marshalové a jeden z Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci (ŘMPS). Po převzetí zadrženého muže přímo na letišti se po několika desítkách minut vracela čtveřice mužů, z nichž toho jednoho po přistání čekala cesta do vězení, kde bude trávit příštích pět a půl roku," doplnil Schön.

Čeští kriminalisté si působení v Interpolu pochvalují. "Za poslední tři měsíce se tímto způsobem podařilo z Egypta eskortovat již čtyři odsouzené osoby. Díky využívání kontaktů policistů Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci je stále běžnější praxí v případě českých uprchlíků jejich rychlá deportace či extradice z různých zemí celého světa," uzavřel Schön.

Jen v minulém roce se díky spolupráci v rámci Interpolu podařilo dopadnout a přepravit do Česka 34 uprchlíků.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz