Domácí

V Krkonoších se utrhla lavina. Platí druhý stupeň nebezpečí

V Krkonoších se utrhla lavina. Platí druhý stupeň nebezpečí
Sníh v Krkonoších, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Na jihozápadním svahu v takzvané Zinneckerově strouze v Krkonoších zaznamenali pracovníci horské služby pád laviny. Odtrh měří 40 metrů a dosahuje hloubky až jednoho metru. V oblasti platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Horská služba vyzývá k opatrnosti.

V Krkonoších se utrhla lavina. Stalo se to v neděli v oblasti Zinneckerovy strouhy poblíž osady Zadní Rennerovky. Sesuv sněhu byl dlouhý 40 metrů. Hloubka odtrhu místy dosáhla jednoho metru.

Oblast se nachází necelých deset kilometrů od oblíbeného lyžařského střediska Špindlerův Mlýn. "Masa sněhu se uvolnila na jihozápadním svahu v tzv. Zinneckerově strouze v lokalitě Zadních Rennerovek, kde sklon svahu dosahuje zhruba 40 °. Výška odtrhu se pohybovala mezi 0,1 – 1 metrem, šířka i délka kolem 40 metrů," uvedla Horská služba ČR.

Související obsah

Ta zároveň upozorňuje na to, že v Krkonoších platí druhý stupeň lavinového nebezpečí, v Jeseníkách pak první. Rovněž nabádá lidi, aby na sebe na horách dávali pozor. Výstrahy před lavinovým nebezpečí mají pět stupňů, přičemž první stupeň značí nízké nebezpečí, druhý stupeň mírné nebezpečí, třetí stupeň označuje značné nebezpečí, čtvrtý stupeň nebezpečí vysoké a pátý stupeň znamená nebezpečí velmi vysoké.

V těchto místech v Krkonoších hrozí mírný stupeň lavinového nebezpečí:

Žlutá místa značí oblast lavinového nebezpečí | Zdroj: Horská služba ČR

Sníh komplikoval dopravu. Hasiči a policisté zasahovali u desítek dopravních nehod:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz