Zahraničí

Pohřbený zaživa. Psa ze země vytáhli náhodou při výkopu, zřejmě ale nepřežije

Pohřbený zaživa. Psa ze země vytáhli náhodou při výkopu, zřejmě ale nepřežije
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Při bagrování hlíny nedaleko polského Krakova náhodou vykopali dělníci psí fenku. Zvíře po vytažení ze země ještě žilo, šance na jeho přežití jsou ale podle veterinářů velmi mizivé. Spolek pro péči o zvířata se nyní snaží zjistit, jestli psa někdo zakopal úmyslně, nebo pod vrstvou zeminy skončil nešťastnou náhodou.

Na šokující nález v obci Zabierzów upozornil v pondělí krakovský spolek pro péči o zvířata, který v hlavním polském městě provozuje útulek. Právě odtud informaci převzal i portál Polsatnews.

Na zbídačené zvíře pod vrstvou hlíny náhodou narazili dělníci, kteří ve vesnici za pomoci bagrů prováděli výkopové práce. V tuto chvíli však není jasné, jestli psa někdo zakopal schválně, nebo jestli spadl do jámy a byl zahrabán náhodou, informovala rozhlasová stanice RMF.

Související obsah

​Útulek se obrátil na veřejnost s prosbou o pomoc. Snaží se zjistit, co se fence stalo. "Pokud by nějakým zázrakem někdo něco věděl – čí pes by to mohl být, nebo viděl v dané oblasti něco, co by mohla být stopa po pachateli, kontaktujte nás," vyzvali záchranáři zvířat.

Fena je pravděpodobně mladá, střední velikosti, s krátkou srstí sušenkové barvy a s dlouhým ocasem. Jak přesně vypadá, je ale podle útulku obtížné blíže specifikovat kvůli vrstvě bahna, která psí slečnu pokrývá.

"V tuto chvíli je její šance na přežití velmi nízká, ale lékaři se již ujistili, že ji nic nebolí," informoval na sociálních sítích útulek.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz