Domácí

Fiala se v Berlíně sešel se Scholzem. Řešili hlavně energetickou bezpečnost

Premiér Petr Fiala (ODS) se v úterý v Berlíně sešel s kancléřem Olafem Scholzem a šéfem německé parlamentní opozice Friedrichem Merzem. Během dne se také zúčastnil hospodářské konference Welt Economic Summit.

Premiér se v Berlíně sešel s kancléřem Olafem Scholzem před obědem. Hlavním tématem jednání bylo zajištění energetické bezpečnosti. Česká republika podle Fialy potřebuje spolupracovat s ostatními státy a Německo je pro nás klíčový partner.

V Německu je do provozu pomalu uváděn LNG terminál v Lubminu a Česká republika má podle Fialy zájem kapacitu v tomto terminálu využívat. Lokalita je pro Česko výhodná hlavně proto, že je napojena na českou plynárenskou infrastrukturu. Podle Fialy by do ČR mohl plyn proudit už během příští topné sezóny.

Související obsah

Řeč přišla i na pomoc Ukrajině a tanky Leopard. "Já jsem mluvil i o otázce dodávaní materiálu, včetně tanků. Není to tak, že bychom měli na Německo vyvíjet tlak. Sleduji tu diskuzi a věřím, že nakonec se dospěje k řešení a Ukrajina získá všechnu výbavu včetně tanků," prohlásil po setkání předseda vlády.

sei, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz