Zahraničí

Po Ivaně Trumpové zůstalo ohromné dědictví. Exprezident ale nedostane nic

Zesnulá Ivana Trumpová po sobě zanechala jmění v hodnotě 750 milionů korun. Podle její závěti budou dědit její děti, kamarádi, poslední bývalý manžel a také charity. Jediný z jejích nejbližších, který nic nezdědí, je její druhý exmanžel a bývalý prezident Donald Trump.

Luxusní rezidence na Manhattanu v hodnotě půl miliardy korun, byt na Floridě za 22 milionů korun, nemovitost v Saint Tropez nebo také byt ve Zlíně. To je jen malý výčet dědictví po Ivaně Trumpové. Nejen její děti budou dědit. Dokonce i bývalá chůva dostane floridský byt a k němu i Ivanina milovaného jorkšíra Trigra Trumpa.

O Ivanině štědrosti vypovídá fakt, že odkázala jednu nemovitost ve Francii svému bývalého muži Rossanu Rubikondimu. Ten ale zemřel dřív než ona a závěť v tomto bodě nestihla přepsat. Její asi neslavnější exmanžel, americký exprezident Donald Trump, naopak vyšel naprázdno.

Související obsah

Veškeré její oblečení dostanou Americký červený kříž a Armáda spásy. Tedy kromě jejích kožichů – jejich osud je nejasný. Majetek Trumpové je natolik velký, že dědicové budou muset zaplatit tučnou daň – v přepočtu až 190 milionů korun. I na to Trumpová myslela a napsala do závěti, z čeho se má zaplatit – zděděné nemovitosti mají jejich noví majitelé prodat.

Ivana Trumpová, rozená Zelníčková, zemřela nešťastně v červenci minulého roku, když spadla ze schodů ve svém luxusním bytě v New Yorku. "Jsem zdrcená odchodem své matky. Maminka byla skvělá, okouzlující, vášnivá a sršela vtipem. Žila naplno. Nikdy si nenechala ujít příležitost k smíchu a tanci. Bude mi navždy chybět a její památku si navždy uchováme v našich srdcích," vzpomínala na ni její dcera Ivanka.

Její exmanžel Donald Trump ji nechal pohřbít poblíž jamky č. 1 na svém golfovém hřišti ve státě New Jersey.

luk, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz