Domácí

Lavičky v Brně mají problém. Co jednou schvátí, to už nenavrátí

Městská policie v Brně má nezvyklé varování pro obyvatele. Ve městě se objevily zbrusu nové designové lavičky. Mají ale jednu nevýhodu. Fungují totiž jako dokonalá past na klíče, peněženky nebo mobilní telefony.

Pěkná moderní lavička v Brně se může stát pastí pro cennosti ve vašich kapsách. "Strážníci se dostali k případu, kdy tady ženě propadl mobilní telefon," přiznává mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Lavička funguje jako nedobytná klec a strážníci se proto obávají, že v parku budou celé dny jen zachraňovat telefony.

Související obsah

Podle architekta lavičky Martina Sládka je lavice demontovatelná speciálním klíčem. Mluvčí radnice Brno-střed Kateřina Dobešová dodává, že je k tomu potřeba také jistá šikovnost. Pak už stačí povolit jen čtyři šrouby a telefon je takřka na dosah. Jenže záda lavičky váží asi třicet kilo a bez heveru se nedají uvolnit.

Pokud tedy míříte v příštích dnech do Brna, nezapomeňte si s sebou vzít imbusový klíč číslo šest a hever. Radnice slibuje, že nářadí bude časem k dispozici v nedaleké kavárně.

luk, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz