Počasí

Sníh uvěznil Řeky v domovech, v USA si ho studenti užívají

Lidé na mnoha místech Evropy si užívají čerstvý sníh. Ve Slovinsku si studené počasí přáli otužilci, v Alpách ho zase vítají lyžaři. A třeba studenti na univerzitě v americkém Michiganu uspořádali hromadnou koulovačku. Zúčastnily se jí stovky lidí.

Stovky studentů si užívaly v kampusu zimní radovánky. Sníh jim zpestřil obyčejný školní den. Některé menší děti zase kvůli velkým nánosům sněhu do školy vůbec nemusely. Úřady je z bezpečnostních důvodů nechaly zavřené. O zábavu ale měly postaráno.

Ne všichni ale největší nadílku sezony v Michiganu vítají. Silničáři se už několik dní nezastavili. 

Související obsah

​​Pod sněhem je i řada měst v Evropě. Zimní počasí si plnými doušky užívají lidé ve slovinském Bledu. Nejen, že jim jejich hory momentálně nabízí dobré podmínky pro zimní sporty, ale odvážlivci z různých zemí světa neváhali a zúčastnili se tamního tradičního závodu v plavání.

"Studená voda je úžasná. Ale já si mnohem víc užívám tu scenérii. Kachny, ptáky, stromy. Je to náročné, ale krásné zároveň. Jsem moc ráda, že tu jsem," pochvalovala si jedna z účastnic.

Více starostí než radosti ale přinesl sníh do Řecka. Úřady kvůli nečekaným závějím nařídily obyvatelům, aby se raději zdržovali uvnitř. V nižších nadmořských výškách s sebou potom bouřky přinesly bleskové povodně. Nejhorší situace je momentálně na oblíbeném ostrově Zakynthos.

lud, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Počasí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz