Zahraničí

Pes napadl v Anglii na zahradě u domu čtyřletou holčičku, dítě zemřelo

Čtyřletá dívenka zemřela v úterý v anglickém městě Milton Keynes poté, co ji napadl pes. Zvíře kvůli bezpečnosti utratili.

Tragická událost se stala kolem 17. hodiny tamního času (18 hodin našeho) v Broadlans v poklidné ulici s řadovými domky, informoval list Evening Standard.

Pes napadl dítě na zahradě. Holčičku převezli záchranáři do nemocnice, kde svým zraněním zanedlouho podlehla. Na nikoho dalšího zvíře nezaútočilo. Záchranáři přivolali policii.

"Je jasné, že jsme ve velmi rané fázi vyšetřování. A bylo by nesprávné a neužitečné v tuto chvíli spekulovat o přesných okolnostech tohoto incidentu," citoval The Guardian policejního komisaře Matta Bullivanta. "Nicméně v zájmu zajištění bezpečnosti veřejnosti bylo dnes večer rozhodnuto o likvidaci dotyčného psa, která byla provedena humánním způsobem," dodal Bullivant.

Související obsah

​Policisté pracovali na místě do noci, nikoho zatím nezatkli. Rodině pomáhali policejní psychologové. Strážci zákona vyzvali všechny, kdo mohou poskytnout svědectví, aby se jim přihlásili.

Milton Keynes je 200tisícové město ležící asi 80 kilometrů severozápadně od Londýna.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz