Zajímavosti

Tajné dopisy lady Diany jdou do dražby. Odhalily peklo, které prožívala

Princezna Diana a král Karel III. smutné pohledy
Princezna Diana a král Karel III. | Zdroj: Profimedia

Soukromé dopisy princezny Diany jejím přátelům jsou na prodej, výtěžek z nich půjde na charitu. Princezna v nich odhaluje detaily konce svého manželství s Karlem III. a nejhlubší zoufalství, které v tu dobu cítila. Tvrdí, že kdyby věděla, jak bude rozvod ošklivý, nikdy by o něj nestála.

Manželé Kassenovi, kteří pro princeznu Dianu představovali velkou oporu během jejího náročného rozvodu se současným králem Karlem III., se rozhodli, že jejich osobní korespondenci s Dianou prodají. Nechtějí totiž, aby jejich děti nesly tak velkou odpovědnost, kterou vlastnictví dopisů vyžaduje. Výtěžek z aukce věnují charitativním organizacím, které byly pro princeznu Dianu srdcovou záležitostí.

První manželka Karla III. si v tajných dopisech vylévá srdce a popisuje žal, který při rozchodu zažívala. "Mám velmi těžké období a cítím tlak ze všech stran. Je příliš těžké udržet hlavu vzhůru, jsem na kolenou a toužím jen po tom, aby byl rozvod co nejdříve za mnou, protože cena za něj je obrovská," napsala podle britského listu Daily Mail matka prince Williama a Harryho svým přátelům.

Související obsah

Její obvykle úhledný rukopis se ke konci dopisu změnil v komplikovanou změť písmen, zřejmě kvůli bolesti a psychickým problémům, se kterými se princezna potýkala. Diana se totiž v tu dobu bála, že jsou odposlouchávány i její telefony v Kensingtonském paláci a královská rodina i média ji sledují.

"Kdybych před rokem tušila, co budu při rozvodu zažívat, nikdy bych s tím nesouhlasila. Je to zoufalé a ošklivé," popsala Diana podle časopisu People izolaci a odstup, který si její manžel s panovnickou rodinou začal udržovat. Diana si stěžovala na chladné jednání svého manžela, utvrzovala se v tom, že nikdy nebyla jeho životní láskou.

Související obsah

Právě proto pro ni manželé Kassenovi byli velmi důležití. "Nesmírně mě zasáhlo, jak mě oba chráníte, nejsem na to zvyklá," napsala princezna přátelům a naznačila, že v královské rodině nikdy nenašla zastání.

Kassenovi chtějí, aby si veřejnost pamatovala tak výjimečnou ženu, jakou princezna Diana byla. Přejí si, aby lidé poznali, jak velké srdce zesnulá princezna měla a co prožívala při rozvodu. Britové Karla III. velmi často kritizují za milostný poměr s jeho současnou ženou Camillou, který udržoval i během manželství s lady Dianou.

Princezna Diana zemřela před 25 lety. Lidé spekulovali, zda ji nenechal zavraždit princ Charles (8/2022):

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz