Domácí

V Českém Švýcarsku měli nečekaného turistu. Po lese se procházel emu

V Českém Švýcarsku měli nečekaného turistu. Po lese se procházel emu
Emu v NP České Švýcarsko | Zdroj: NP České Švýcarsko

Zaměstnanci přírodních parků jsou ze záznamů z fotopastí zvyklí na leccos. V Českem Švýcarsku však měli neobvyklého výletníka. Před kamerou se uprostřed lesa sebevědomě procházel vzrostlý emu.

Zaměstnancům národního parku České Švýcarsko se naskytl nečekaný pohled. Při kontrole fotopastí odhalili ptáka, který do českých lesů úplně nepatří. Fotografie totiž zachytila emu, jak se prochází po mechu.

Zvíře na vycházce přistihly fotopasti 27. prosince hodinu po poledni. Správce národního parku fotografie náležitě pobavila. "Je to zcela nový druh pro národní park," žertovali správci na facebooku, kde fotku zveřejnili.

Související obsah

O přirozený výskyt ale rozhodně nešlo. K ptákovi se totiž přihlásila jeho majitelka, podle které se výletník v lese dlouho nezdržel. "To je náš emák. Hned ten den se vrátil v pořádku domů," uklidňovala majitelka. Pozemního ptáka velkého jako člověk se tak lidé bát nemusí.

Emu hnědý je po pštrosovi druhým největším ptákem na světě. Běžně se vyskytuje v Austrálii, je ale také velmi oblíbený mezi zoologickými zahradami i soukromými chovateli. O tom svědčí i poměrně časté útěky těchto opeřenců v Česku.

V okolí Brna se proháněl emu Hugiš:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz