Krimi

Vykradených bytů přibývá. Žena narazila doma na cizího muže

V Česku extrémně stoupá počet vykradených domů a bytů. Loni policisté řešili přes 2 000 případů. Třeba u Náchoda měl před několika dny vejít do bytu neznámý muž, ale narazil tam na ženu, která byla doma.

Stalo se to v poledne 24. ledna. Podezřelý využil toho, že jeden z bytů na třídě Tomáše Garrigua Masaryka v České Skalici byl otevřený. Muž prošel místností a narazil na obyvatelku domu. Těžko říct, kdo byl vyděšený víc. Každopádně muž byt velmi rychle opustil, aniž by něco vzal.

Náchodští policisté mají v rukou důležité informace. Na kamerovém záznamu je zachycený muž, který by mohl trestný čin porušování domovní svobody objasnit. Kdo tuhle tvář pozná, měl by volat linku 158.

Související obsah

V Česku po letech opět stoupá počet vykradených domů a bytů, na přelomu roku skončil ve vazbě třeba čtyřčlenný gang, který udělal škodu za miliony korun.

Původně muži do Česka přijeli za prací. Nakonec si ale tipovali drahé domy na okrajích měst. Snažili se dovnitř dostat přes otevřená okna, ale využili i svou sílu. Šanony s důkazy mají 3 000 stran, podle policie podezřelí navštívili více než 20 domů.

Policisté majitelům nemovitostí radí v případě, že odjíždějí z domu na delší dobu, ať jsou v kontaktu se svými sousedy. Nebo ať investují do elektronického či manuálního zabezpečení.

Kriminalisté jsou ale přesvědčení, že lidé jdou krádežím mnohdy naproti. Často se totiž chlubí na internetu, co si pořídili nového, nebo zveřejňují snímky, že jsou právě na dovolené. Pak mají zloději celý dům pro sebe, a to i na několik dní.

ls, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz