Domácí

Vyrazila sbírat zkušenosti do Prahy. Taxík bez řidiče zabil studentku (†23) z ciziny

Tragická dopravní nehoda
Auto se svévolně rozjelo a usmrtilo chodkyni | Zdroj: AKTU.cz

Obětí pondělní nehody, kterou v Praze 6 způsobil taxík bez řidiče, je 23letá studentka z Chile. Ta šla zrovna po chodníku, když se vůz rozjel z kopce, odrazil od tramvaje a mladou ženu přimáčkl na výlohu sklenářství. Consuelo zraněním na místě podlehla.

Pražští kriminalisté od pondělí prošetřují tragickou událost, která se stala na pomezí ulic Za Pohořelcem a Myslbekova. Taxík bez řidiče tu vjel do budovy sklenářství a usmrtil při tom 23letou ženu.

"Vozidlo se samovolně rozjelo a narazilo do procházející chodkyně, kterou přimáčklo ke zdi. Žena bohužel na místě svým zraněním podlehla," přiblížila okolnosti neštěstí policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Obětí se stala chilská studenta, upřesnilo později na sociálních sítích Velvyslanectví Chilské republiky v Praze. "Dne 30. ledna nás při tragické dopravní nehodě opustila Consuelo Z. V., chilská studentka studující v Praze. Tento incident tvrdě zasáhl její rodinu, přátelé a známé," uvedlo velvyslanectví.

​​"Velvyslanec Hernán Bascuñán také vyjadřuje úctu zesnulé Consuelo, která studovala mezinárodní vztahy a projevila velký zájem o práci v naší diplomatické delegace," dodalo.

Okolnosti neštěstí stále kriminalisté zjišťují. Podle dostupných informací taxikář zaparkoval svůj vůz před obchodem v Bělohorské ulici. Auto se samovolně rozjelo, srazilo se s tramvají, od které se odmrštilo a pokračovalo až do ulice Za Pohořelcem, kde přimáčklo 23letou studentku na výlohu.

Ke zraněné Consuelo okamžitě přispěchali svědci nehody. Boj o její život byl však marný. "Snažili jsme se ji oživovat, ale ta zranění byla natolik vážná, že jim podlehla," sdělila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

O nehodě jsme vás informovali v pondělí:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz