Krimi

Muž v pražském metru děsil lidi zbraní. Po rozruchu se později udal na policii

Pražské metro
Ilustrační foto | Zdroj: TV Nova

Pražská policie od pátku pátrala po muži, který ve stanici metra Hradčanská vytasil zbraň a namířil ji na soupravu, poté odešel. Vyděšení cestující zalarmovali policii. Dotyčný se nakonec v neděli sám policii přihlásil.

"Kolem šestnácté hodiny dosud neznámý muž vytasil krátkou střelnou zbraň, kterou měl do té doby skrytou za opaskem na zádech a zamířil do prostoru, kde v tu chvíli stála souprava metra. Po chvíli ji zase schoval a odešel pryč," popsal případ policejní mluvčí Jan Rybanský. Několik vyděšených pasažérů okamžitě volalo na linku 158.

Na místo tedy dorazilo několik hlídek se samopaly. Podezřelého však nenašly. "Následným prověřováním celé události kriminalisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je celý incident i muž vidět. A není sám. Společnost mu dělala žena, která v případu figuruje jako svědek, neboť není vyloučeno, že se oba znají," uvedl v neděli Rybanský.

Související obsah

Po rozruchu, který případ způsobil, se dotyčný raději sám udal. “Nedlouho po zveřejnění pátrací relace se muž poznal v médiích a přišel se sám přihlásit na policejní služebnu ve středních Čechách,“ doplnil během neděle mluvčí Rybanský.

Strážci zákona ho převezli k výslechu na příslušné oddělení v Praze, kde by měl své chování vysvětlit. Případ byl prvotně kvalifikován jako výtržnictví. Pistole, kterou muž tasil, byla podle policistů plynová.

Po muži se zbraní pátraly desítky policistů:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz