Domácí

V Ostravě naboural trolejbus do sloupu. Zranění jsou cestující i řidič

Trolejbus vjel do sloupu v Ostravě v ulici Českobratrská u stadionu Bazaly. Zraněných je pět lidí včetně řidiče. Policisté nyní zjišťují, co nehodu způsobilo. Pod vlivem alkoholu nebyl.

"Dnes před devátou hodinou ranní došlo v Ostravě na nájezdu z ulice Bohumínské na ulici Českobratrskou k dopravní nehodě trolejbusu," informovala v neděli policejní mluvčí Kateřina Kubzová. "Z dosud nezjištěných příčin řidič trolejbusu vyjel vpravo mimo vozovku a narazil do sloupu veřejného osvětlení," doplnila.

Provedená dechová zkouška zjistila, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Ošetřovat jej ale museli záchranáři. Zranění jsou i čtyři cestující. "Komunikace bude po nezbytnou dobu uzavřena. Zjišťováním příčin a okolností nehody se zabývají ostravští kriminalisté," poznamenala Kubzová.

Související obsah

"K události byly v první fázi vyslány profesionální jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Slezská Ostrava a Fifejdy," sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák. Hasiči pomáhali s transportem zraněných a zabezpečili místo nehody.

"Velitel zásahu si k události následně povolal vyprošťovací speciál Mercedes Bison z centrální stanice HZS MSK v Zábřehu, který se po vyšetření nehody postaral o vyproštění a odtah," dodal Kozák.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz