Zahraničí

Teď bude na řadě Polsko, řekl Kadyrov. U hranic s Českem chce vytvořit nový stát

Teď bude na řadě Polsko, řekl Kadyrov. U hranic s Českem chce vytvořit nový stát
Ramzan Kadyrov | Zdroj: Profimedia

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov vyhrožuje Polsku. Podle něj je tamní politická situace komplikovaná, a navrhuje proto, aby se ve Slezsku uskutečnilo referendum. Během něj by pak podle Kadyrova mohlo Rusko poskytnout "organizační pomoc". Polsko podle jeho slov přijde na řadu hned po Ukrajině.

Vůdce Čečenska Ramzan Kadyrov hrozí denacifikací Polska. To podle něj přijde na řadu hned po Ukrajině. "Nezastírám, že mám takový záměr a mnohokrát jsem prohlásil, že boj proti satanismu by měl pokračovat v celé Evropě a především v Polsku," napsal Kadyrov na svůj účet na sociální síti Telegram.

Kadyrova pravděpodobně znepokojuje snaha Polska o získání nových zbraní. Polská armáda nedávno oznámila nákup moderních přenosných protitankových zbraní a Kadyrov tak podle deníku Polsat News usoudil, že Polsko bude dále "žebrat o zbraně od Spojených států".

Související obsah

​Varšava podle něj totiž vyčerpala veškeré zásoby zbraní na pomoc Ukrajině a teď neví, co dělat. "Co když po úspěšném ukončení speciální operace Rusko denacifikuje a demilitarizuje další zemi? Vždyť po Ukrajině je na mapě Polsko!" navrhl.

Kadyrov by tak situaci vyřešil vyhlášením referenda, a to v těsné blízkosti hranic s Českem. Připomněl, že v červnu se v polském Slezsku konal pochod za autonomii. "Podle mého názoru si tento region Polska zaslouží zvláštní nezávislý status," řekl. Rusko by podle něj mohlo s referendem pomoct.

Kadyrovci od začátku invaze na Ukrajinu bojují po boku ruské armády. Sám čečenský vůdce často komentuje dění na Ukrajině prostřednictvím sociálních sítí a opakuje prokremelskou rétoriku. Už dříve uvedl, že do bojů na Ukrajině zapojil i své nezletilé syny.

Rusko plánuje velkou ofenzivu proti Ukrajině. Nepřímo to potvrdil Lavrov:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz