APLIKACE TN.CZ
Domácí

Češi pomáhají obětem zemětřesení. Nadace PPF pošle 5 milionů korun

Po zemětřesení se Turecku a Sýrii snaží pomoci celý svět. Výjimkou nejsou ani Češi, kteří přispívají na pomoc vysokými částkami. Některé dary přesahují milion korun. Jedním z nich přispěje například Nadace PPF, která poskytne Turecku pět milionů.

Na dálku pomáhají Turecku i Sýrii české organizace, jako jsou Člověk v tísni, ADRA nebo Český červený kříž. S pomocí přispěchaly i některé české firmy. "Skupina PPF oznamuje, že prostřednictvím Nadace PPF poskytne Turecku postiženému katastrofálním zemětřesením finanční dar ve výši 5 milionů korun," zmínila skupina PPF na svých stránkách. PPF je také vlastníkem televize Nova.

"Skupina PPF a její společnosti pravidelně podporují nadační a charitativní činnosti ve všech zemích, kde PPF podniká. V Turecku je PPF významným českým investorem v pozici spolumajitele v tamním tradičním výrobci autobusů TEMSA se sídlem ve městě Adana, které bylo rovněž zasaženo otřesy. Areál továrny, jenž nebyl poškozen, nabízí přístřeší a nezbytnou pomoc zaměstnancům a jejich rodinám, které přišly o své domovy," doplnila skupina PPF.

Související obsah

​Do poškozených oblastí posílají pomoc i další. "Poslal jsem tři miliony korun na konto zemětřesení v Turecku, u organizace Člověk v tísni," napsal na svůj twitter Ivo Lukačovič, zakladatel Seznamu.

Celkově Češi pomáhají ve velkém. "Za jeden den poslali lidé v České republice na SOS účet pro oběti katastrofy 18 milionů korun," doplnil Milan Votypka z Člověka v tísni. V úterý ráno už z 18 milionů bylo 30 a přispělo zhruba 15 tisíc Čechů. 

Po zemětřesení jsou Turecko a Sýrie v humanitární krizi. Pomoci můžete i vy:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz