Domácí

Smrt dívek na rallye v Lopeníku znovu u soudu. Komisař dostal podmínku

Brněnský odvolací soud ve středu potvrdil traťovému komisaři Petru Pláškovi podmíněný trest za chyby při pořádání rallye v Lopeníku na Uherskohradišťsku. V listopadu roku 2012 během automobilového závodu přišli o život čtyři lidé.

Petru Pláškovu ve středu odvolací soud zkrátil trest na šest měsíců s roční podmínkou. Loni ho Okresní soud v Uherském Hradišti potrestal osmnáctiměsíčním podmíněným trestem s odkladem na zkušební dobu osmnáct měsíců.

Další čtyři pořadatelé závodů byli pravomocně zproštěni obžaloby. Patří k nim organizátor závodu Petr Bujáček, vedoucí rychlostní zkoušky Josef Nášel, činovník pro bezpečnost Miroslav Smolík a delegát Václav Filip.

​​Advokát Michael Bartončík závodním autem v listopadu 2012 v Lopeníku na Zlínsku srazil šest diváků. Čtyři dívky zemřely, další dva lidé vyvázli se zraněním.

Proti výroku prvoinstančního soudu z jara 2022 o vině a trestu se Plášek odvolal. Stejně jako státní zástupce, jemuž vadily zprošťující části rozsudku. Plášek se měl provinit tím, že diváky nevykázal do bezpečné vzdálenosti od trati.

Více o tom, jak se tragédie v Lopeníku stala:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz