Zahraničí

Náraz autobusu do školky zabil dvě děti. Nebyla to náhoda, tvrdí sousedé

Náraz autobusu do školky zabil dvě děti. Nebyla to náhoda, tvrdí sousedé
Nehoda autobusu v Lavalu | Zdroj: Profimedia

Řidič autobusu v kanadském městě Laval narazil do tamní školky. Nehoda se bohužel stala v půl deváté ráno, kdy se v budově nacházely děti. Dvě z nich náraz nepřežily, dalších šest skončilo v nemocnici. Lékaři na místě ošetřili dalších 12 lidí. Podle svědků se řidič choval zvláštně a celý incident podle nich nebyl pouhá náhoda.

Tragická nehoda otřásla kanadským městem Laval. Do tamní školky narazil 51letý řidič autobusu, podle svědků jel rychlostí okolo 30–40 kilometrů za hodinu. K události došlo ve středu v půl deváté ráno, kdy se ve školce nacházely děti. Incident nepřežily dvě z nich, uvedl web CBC. Jejich věk není známý. 

Dalších šest dětí bylo převezeno do nemocnice, některé z nich jsou podle agentury Reuters ve vážném stavu. Očekává se však, že všechny přežijí. V péči lékařů skončilo ještě 12 lidí.

Související obsah

"Podle toho, co jsem viděl, to nebyla nehoda," řekl jeden z obyvatel Lavalu. Řidič podle něj po nehodě vystoupil z autobusu a choval se zvláštně. "Otevřel dveře a svlékl si všechno oblečení. Byl úplně nahý," pokračoval. Část svědků se snažila řidiče zpacifikovat, on při tom celou dobu křičel. 

Zbytek lidí se pokoušel vyprostit děti, které zůstaly pod autobusem. Náraz navíc poškodil i střechu budovy, která se propadala. "Existuje hypotéza, že šlo o úmyslný čin, ale to musí potvrdit vyšetřování," řekl starosta Lavalu Stéphane Boyer. 

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz