Krimi

Policisté šli po drogových dealerech, na zahradě našli bednu plnou zbraní

Nečekaný úlovek přinesla kolínským policistům důkladná prohlídka u domu, ve kterém zasahovali proti lidem podezřelým z výroby drog. Na zahradě našli zakopanou bednu plnou zbraní. Nechyběly pistole, útočné pušky, trhavina a dokonce i protitankový granát. Co s nimi dotyční zamýšleli, není jasné.

Zásahů proti drogovým dealerům za sebou mají kriminalisté z Kolína desítky. Zpočátku to byla vlastně rutina. Nakonec z toho byl ale úlovek, jaký se jen tak nevidí.

"Objevili jsme a vykoapli bednu, kde byly uskladněny zbraně," uvedl vedoucí kolínské kriminální policie Michal Dupák.

Kromě druhoválečných německých pistolí nechyběly útočné pušky či ruská odstřelovačka Dragunov. Anebo RPG-75, reaktivní protitankový granát určený k ničení obrněných a opevněných cílů.

Související obsah

Zbraně policisté poslali na odbornou expertízu. Vše ale nasvědčuje tomu, že byly plně funkční. Co čtyřčlenná skupina s arzenálem doplněným o průmyslovou trhavinu zamýšlela, není jasné. "Pachatelé se ke zbraním nevyjadřovali," pokračoval Dupák.

Policisté šli původně po drogách, a těch našli víc než dost. Ukrývaly je třeba i zárubně dveří. "V případě pravomocného odsouzení hrozí všem těmto obviněným trest až na deset let," řekla mluvčí středočeských policistů Adéla Fialová.

Nejen zbraně byly nečekaným úlovkem. Domovní prohlídky vydaly i dva ukradené historické motocykly. Majitelé už se s nimi dávno rozloučili. "Radost byla veliká, ještě jednou děkuji policii, že ji mám zpátky," vzkázal jeden z nich.

K obvinění z obchodování s drogami přibude zadrženým nejspíš ještě nedovolené ozbrojování a také podíl na krádežích.

drz, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz