Domácí

Našli jsme minometný granát, lekli se dělníci. Pyrotechnik přijel k rezavé trubce

Zrezivělá trubka
Zrezivělá trubka připomínala minometný granát | Zdroj: Policie ČR

Předmět připomínající minometný granát objevili v pátek dopoledne dělníci při výkopových pracích v pražské Liboci. Kvůli nálezu musela být v ulici Vlastina omezena doprava. Na místo přijeli hasiči i policisté, nechyběl ani pyrotechnik. Právě expert na výbušniny nakonec zjistil, že o žádnou munici se nejednalo.

V pátek přes poledne zasahovaly v pražské Liboci záchranné složky. "Během výkopových prací byla v ulici Vlastina nalezena munice. Na místě asistujeme Policii ČR. Část komunikace je v tuto chvíli uzavřena," oznámili před půl 12. hasiči na twitteru.

"Dělníci nalezli předmět připomínající minometný granát, přivolali proto na místo policii," upozornil mluvčí pražských strážců zákona Jan Rybanský.

Policisté nevylučovali, že by se skutečně mohlo jednat o munici. Na místo povolali pyrotechniky. 

Související obsah

​Dělníci mezitím opustili prostor. Autobusová linka musela jezdit objízdnou trasou. "Byl vytvořen bezpečný perimetr, aby k nebezpečnému předmětu nikdo nevstupoval," upozornil Rybanský.

Opatření skončila okolo půl jedné. "Pyrotechnik na místě zjistil, že se nejedná o munici, ale o starou a zrezivělou trubku," uvedl Rybanský.

Ačkoliv se v tomto konkrétním případě podezření dělníků nepotvrdilo, při nálezu podezřelého předmětu postupovali zcela správně. Policisté dlouhodobě upozorňují, aby lidé objekty připomínající munici nebo zbraně vždy raději nahlásili, a hlavně s takovými předměty nijak nemanipulovali. "Mohou být zkorodované a nefunkční. Existují však případy, kdy je munice funkční. Tady hrozí nebezpečí nejen nálezci, ale může být ohroženo i celé nejbližší okolí," varují.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz