Zahraničí

Ve vězení zemřel známý bubeník (†77). Seděl tam za vraždu vlastní matky

Ve vězení zemřel známý bubeník (†77). Seděl tam za vraždu vlastní matky
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Slavný americký hudebník Jim Gordon, který hrál se světovými hvězdami, jakými byli Eric Clapton nebo Little Richard, je po smrti. Zemřel ve vězení, kde si odpykával trest za vraždu vlastní matky. Bylo mu 77 let.

Jim Gordon byl na vrcholu v 60. a 70. letech minulého století. Spolupracoval se samými zvučnými jmény hudební scény, třeba s Ericem Claptonem, Little Richardem nebo Georgem Harrisonem.

V pondělí zemřel ve vězeňské psychiatrické léčebně v kalifornském městě Vacaville, informoval magazín Poeple. "Naposledy vydechl po dlouholetém pobytu za mřížemi a boji se svou duševní poruchou," uvedl Gordonův mluvčí Bob Merlis.

Související obsah

Gordon trpěl schizofrenií, kvůli které v hlavě slyšel různé hlasy. Ty mu podle jeho slov řekly i to, aby zabil vlastní maminku. A to 3. června 1983 nakonec skutečně udělal.

Za brutální vraždu, při níž ji napadl kladivem a potom nožem, vyfasoval 16letý trest s možností prodloužení na doživotí. Na svobodu se už nikdy nedostal.

Asi největším Gordonovým hudebním úspěchem je hit Layla, který v roce 1971 napsal společně s Claptonem, připomíná list Variety. Skladba mu dokonce vynesla jeho jedinou cenu Grammy.

Zemřel bubeník slavné kapely Earth, Wind & Fire. Dokázal být velký showman (01/2023):

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz