Zajímavosti

Máte problémy s usínáním? Dejte si před spaním jedno ovoce, radí odborníci

Nespavost
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Spánek je pro naše zdraví i psychickou pohodu opravdu důležitý. Snad každý ale už zažil noc, kdy se mu nedařilo usnout. Pokud vás trápí tento problém, nemusíte zoufat. Podle odborníků si totiž stačí dát před spaním jedno ovoce.

Pozorování hodinových ručiček a nekonečné převalování v posteli z levého boku na pravý. Stále více lidí se v poslední době potýká s nespavostí či poruchami spánku. Mnohým navíc dělá často problém i samotné usínání.

Podle odborníků z Bed Kingdom právě v takových případech může pomoci kiwi. Stačí si dát toto lahodné ovoce vždy před spaním. "Studie ukázaly, že kiwi může pomoci zlepšit kvalitu spánku, načasování i jeho efektivitu. Stačí ho pravidelně konzumovat před spaním. Toto ovoce totiž osahuje vysoké množství serotoninu a antioxidantů, kyseliny listové a vitaminu B, které mohou pomoci s poruchami spánku," uvedli experti.

Související obsah

Nejenže se tak poté zlepší kvalita spánku, člověk se bude ráno budit pořádně odpočatý a svěží, píše portál Mirror. Spánek je totiž pro naše tělo velmi podstatný, během něj se zregeneruje nervový systém i celý organismus. Navíc má také podle lékařů pozitivní účinky na imunitní systém.

Cvičení

Právě po ránu je dle expertů nejlepší čas si jít zacvičit a nenechávat to až na večer. "Je lepší se vyhnout intenzivnímu cvičení před spaním a ideálně ho posunout do dřívějších hodin. Díky tomu bude váš spánek nejkvalitnější," doplnili odborníci.

Žádná káva večer

V neposlední řadě odborníci doporučují nekonzumovat nápoje s kofeinem příliš pozdě večer nebo těsně předtím, než plánujete jít ulehnout do postele. "Než se kofein dostane z těla, může trvat i několik hodin," upozornili.

Mikrospánek může stát život nejen řidiče. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz