Domácí

Měsíční výhled: Žádné velké teplo Česko nečeká! Bude pršet, může i sněžit

Teplého a slunečného počasí si v příštích týdnech zřejmě příliš neužijeme. Rtutě teploměrů vystoupí na 17 °C až na začátku května. Vytáhnout bychom měli navíc deštníky, protože bude pršet. Na horách může podle meteorologů ještě i sněžit.

"Předpokládáme, že období od 10. dubna do 7. května 2023 bude teplotně průměrné až podprůměrné," informoval na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

První týden bude teplotně průměrný. Noční teploty se budou od 10. do 16. dubna pohybovat kolem 3 °C. V noci na středu pak rtuť teploměrů spadne i na nulu. Přes den naměříme zpočátku týdne maximálně 13 °C, ve druhé polovině pak pouze 9 °C.

Související obsah

Další týdny pak budou teplotně průměrné až podprůměrné. V noci teploty klesnou na 4 °C, přes den vystoupí na 14 až 16 °C. Nejteplejší by měl být poslední týden období, tedy od 1. do 7. května, kdy by se minimální teploty měly pohybovat kolem 5 °C a nejvyšší pak kolem 17 °C.

Ze skříní bychom však měli vytáhnout deštníky. Následující čtyři týdny budou pravděpodobně srážkově průměrné až nadprůměrné s úhrny v jednotlivých týdnech kolem 10 milimetrů. Výjimkou bude hned prvních sedm dní výhledu, kdy meteorologové počítají s možným úhrnem srážek kolem 28 milimetrů. "Ještě se vyskytnou i sněhové srážky, zejména na horách," doplnil ČHMÚ.

Průměrná teplota se v Česku v tomto období pohybuje kolem 10,2 °C. Podle dostupných informací ČHMÚ bylo nejtepleji v roce 2018, kdy teploměry naměřily 15 °C. Naopak nejchladněji bylo v roce 1938, kdy teploty klesly až k 4,6 °C.

Většina lyžařských středisek v Česku už ukončila sezónu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz