Zahraničí

Před konzulátem v Krakově se zapálil muž. Vyzval krajany, aby se vrátili na Ukrajinu

Záchranné služby Krakowě
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Drama zažili ve čtvrtek lidé před ukrajinským konzulátem v polském Krakově. Zapálil se tam totiž Ukrajinec. Ještě předtím vyzval své krajany, aby se vrátili zpět do vlasti a bojovali proti Rusům.

Incident se stal ve čtvrtek před osmou hodinou ráno před ukrajinským konzulátem v Krakově. "Třiašedesátiletý muž tam stál ve frontě, když se najednou začal chovat divně a křičet hesla v ukrajinštině. Po chvíli vytáhl lahev, polil se hořlavinou a zapálil. Poté se dal na útěk," citoval portál Onet mluvčího polské policie Piotra Szpiecha.

Podle portálu Polsat News muž ukrajinské národnosti vyzval své krajany, kteří s ním stáli ve frontě, aby se vrátili do země a bojovali proti Rusům.

Související obsah

Ukrajince následně uhasila hlídka, která měla službu na konzulátu, spolu s jedním ze svědků. Těžce popálenému, který byl při vědomí, poskytli první pomoc. Záchranáři ho poté převezli do nemocnice.

Podle lékařů je jeho stav vážný a je stále v ohrožení života. Případem se zabývají policisté. "Vyslýcháme svědky a zjišťujeme přesné okolnosti události," dodal Szpiecha s tím, že informovali už i státního zástupce.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz