Počasí

Česko k ránu sevřou mrazy. ČHMÚ vydal výstrahu, hrozí poškození vegetace

Česko k ránu sevřou mrazy. ČHMÚ vydal výstrahu, hrozí poškození vegetace
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Následující noci budou v Česku velmi chladné. Nad ránem hrozí přízemní mrazy, které by mohly obzvlášť teplomilnější plodiny poškodit. Meteorologové proto všem zahrádkářům doporučují, aby zeleninu a nízké rostliny raději zakryli netkanou textilií.

V noci na středu, na čtvrtek i na pátek hrozí přízemní mrazy, které mohou poškodit vegetaci. Meteorologové kvůli tomu v úterý vydali výstrahu. Platí vždy od půlnoci do osmé hodiny ráno.

Středeční výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro Prahu a kraje Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký kraj, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický a Vysočinu. Dále pak pro části kraje Jihomoravského (Boskovice, Ivančice, Moravský Krumlov, Rosice, Tišnov, Znojmo). Čtvrteční varování už se týká celého Česka, páteční většiny území, a to krajů Královéhradeckého (Broumov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Jaroměř, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí), Pardubického (Česká Třebová, Králíky, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk), Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského.

Související obsah

​"Očekává se přízemní mráz, který může pod 600 metrů poškodit vegetaci, zejména teplomilnější plodiny, brambory a zeleninu," varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). "Zeleninu a nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů," dodává.

Aprílové počasí trápilo ovocnáře. Mrazy poškodily sad s meruňkami:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz