Zajímavosti

Horoskop na květen: V tomto měsíci nás čekají nejlepší dny v roce, říká astrolog

Horoskop
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Začátek měsíce bude podle astrologa Richarda Stříbrného hodně náročný kvůli silnému úplňku. Zároveň ale astrolog přislibuje pohodové období, které nastane po polovině měsíce. Velké úspěchy podle něj mohou čekat české umělce, sportovce i politiky.

Velký vliv na dění celé planety budou mít podle astrologa Richarda Stříbrného dvě zásadní konstelace. První z nich nastane už v pátek 5. května, čeká nás totiž polostínové zatmění Měsíce, navíc ve znamení Štíra. V tento den navíc působí velmi složité konstelace.

"Kvůli nim může stoupat počet nevěr a intrik, které mohou vést k nalomení důvěry a k následnému rozpadu vztahů mezi rozhádanými lidmi či znepřátelenými státy. Intriky mohou být i geopolitického rázu, kdy se jedno uskupení států může pokusit tajnými dohodami přetáhnout do svého tábora stát, který již podepsal dohody s někým jiným," varuje Stříbrný.

​Pohodové období přijde podle něj 16. května po přechodu Jupitera do znamení Býka. "Tyto dny budou ideální pro práci i lásku. Ve společnosti by měla panovat optimistická nálada, lidé by k sobě měli být přátelští, tolerantní a vlídní, tentokrát by měla vítězit láska a velkorysost nad zlobou a nenávistí. Je to ideální čas pro zahajování nových projektů, které mají velkou šanci na trvalejší úspěch," předpovídá astrolog.

Související obsah

Podle něj navíc planetu čeká pozitivní extrém tohoto roku, a to období od 17. do 19. května. "V Býku se ocitá celkem pět těles Sluneční soustavy, a to Slunce, Luna, Merkur, Jupiter a Uran. Vyvrcholením pak bude novoluní 19. 5. Díky těmto velmi pozitivně působícím konstelacím dostane lidstvo zcela mimořádnou šanci k zakopání válečné sekery, k podepsaní mírových a ekonomických dohod vedoucích k prosperitě a ke stabilitě," věří Stříbrný.

Nejvýznamnější konstelace v květnu:

1. květen: V odpoledních a večerních hodinách se uzavře napěťová konstelace mezi Lunou v Panně, Neptunem v Rybách a Venuší v Blížencích, takže lze podle astrologa očekávat u citlivých lidí prudké změny nálad, u mnohých budou vítězit emoce nad zdravým rozumem.

2. – 3. květen: Tyto dny jsou díky trigonu Jupitera na Saturn republiky výborné pro důležitá jednání a podpisy významných smluv, ve společnosti by měl panovat optimismus, obchody se budou hýbat a produktivita práce stoupat.

4. – 6. květen: Přichází zatmění Luny, dávejte pozor na svody, pokušení a intriky. Není vhodný čas pro větší investice a podpisy významných smluv. Jupiter opozice Venuše republiky naznačuje možnost odhalení dalších případů neetického chování či přímo korupce u našich čelních představitelů.

10. – 13. květen: Konstelace v těchto dnech jsou ideální pro obchodní aktivity a podpisy významných smluv či zahajování nových projektů. Úspěchy by se měly dostavit i v případě vyššího rizika.

Související obsah

13. – 17. květen: Konstelace specificky ovlivňující dění v našem státě jsou bohužel dosti nepříznivé a mohou nám přinést zvýšenou četnost havárií v dopravě i v průmyslu, možné jsou výpadky rozvodných a počítačových sítí, požáry, výbuchy a oslabení zdraví či úmrtí významných osobností. 

17. – 19. květen: Díky sextilu Venuše s Marsem a trigonu Merkura se Saturnem se budou hýbat obchody a stoupne produktivita práce. Jsou to vhodné dny pro důležitá jednání, podpisy smluv, uzavírání obchodů a seznamování se s vhodnými partnery. Pro celý svět jsou konstelace velmi dobré a na trzích by měla panovat býčí nálada.

21. a 22. květen: Slunce přechází do znamení Blíženců a vytváří sextil na Mars ve Lvu. Lidé by spolu měli přátelsky a uvolněně komunikovat. Venuše přechází přes Jupitera republiky a díky tomu by měli zaznamenat velké úspěchy naši umělci, podnikatelé i politici.

26. – 28. květen: Česká veřejnost může být zneklidněna násilnými trestnými činy, naši kriminalisté a sportovci mohou svést těžké boje se svými protivníky. V těchto dnech se ocitne Slunce v Blížencích v kvadrátu na Saturn v Rybách, což může světu přinést zemětřesení, cyklóny či výbuchy sopek.

Podívejte se, co čeká jednotlivá znamení na 1. máje:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz