Domácí

Obliba karavanů stále roste. Přizpůsobují se tomu i kempy

V Česku stále roste obliba kempování s karavanem. Během pandemie to byla téměř jediná možnost, jak trávit volno nebo dovolenou mimo domov. A protože popularita karavanů stále stoupá, kempy staví další nové přípojky, zavádí celoroční provoz nebo vyhrazují místa i pro obytné vozy.

Pan Maxa jezdí s karavanem už přes dvacet let. Je to podle něj něco jako chata, kterou si ale může převézt, kamkoli se mu zlíbí. Nejvíce času teď tráví na Lipně na rybách. Po sezoně se zas sbalí a odjede do termálních lázní v Maďarsku. "V těchto novějších karavanech máme všechno. Od sprchy přes topení po toaletu. Kompletně všechno," svěřil se. 

Podobně v posledních letech přemýšlí stále více lidí. Na vyšší zájem začaly reagovat i kempy. Například v Modříně na Lipně vybudovali 50 nových elektrických přípojek. "Po covidu nám výrazně stoupla návštěvnost. Dokonce natolik, že jsme letošní zimu kemp vůbec nezavírali. Akorát jsme malinko omezili služby," prozradil mluvčí areálu Jiří Gruntorád. 

Související obsah

​Ne každý si ale může karavan dovolit, byť jen ojetý. A tak jsou v kempech k vidění třeba dodávky přestavěné na obytňáky nebo stany na autech. "Chemickou výlevku tu máme, dočerpat vodu si můžou, máme stání s elektrickou přípojkou. Takže se snažíme dopřát jim ten komfort. Snažíme se přizpůsobit tomu trendu," sdělil provozovatel Kempu České Vrbné Ondřej Pinkava. 

Tyhle služby ale stále nejsou samozřejmostí. Už v předchozích letech proto začaly kraje a obce podporovat vznik parkovišť pro karavany. Těch jsou zatím v republice ale jen desítky.

sei, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz