Domácí

Pozor! Do pochoutky se omylem dostal alergen. Supermarket ji stahuje z prodeje

Dítě čokoláda
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Do čokoládového dezertu Müller Vegan Mousse se dostalo vyšší než stopové množství mléčné bílkoviny. Jelikož tento alergen nebyl součástí receptury, stahují pochoutku obchody z prodeje. Pro alergiky může být totiž nebezpečná.

Společnost Alois Müller stahuje Müller Vegan Mousse Chocolate (2 x 70 g) s EAN 4025500275211 a daty minimální trvanlivosti 13. 5. 2023 a 27. 5. 2023 z prodeje v Kauflandu i Tescu. Obchody to oznámily v tiskových zprávách.

"Při výrobě se do produktu dostala mléčná bílkovina, která nebyla součástí receptury. To může vést k možným alergickým reakcím u osob trpících alergií na mléčnou bílkovinu," uvedla v tiskové zprávě mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Související obsah

Pro lidi bez alergie je dezert stále bezpečný. Stejně tak pro alergiky nejsou nebezpečné i pochutiny s jiným minimálním datem trvanlivosti.

Společnost se lidem omluvila za nepříjemnosti. "Na základě řádně uplatněné reklamace vám bude ihned vrácena kupní cena tohoto výrobku," oznámilo v tiskové zprávě Tesco. Stejně tak lze pochoutku vrátit i v Kauflandu. Není k tomu potřeba mít účtenku.

Čokoládová pěna s mléčnou bílkovinou
Čokoládová pěna s mléčnou bílkovinou | Zdroj: Poskytl Kaufland

V únoru letošního roku IKEA stahovala z prodeje mražené kuličky:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz