Zahraničí

Zemřel baskytarista legendární kapely. Andymu Rourkeovi bylo 59 let

Andy Rourke
Andy Rourke | Zdroj: Profimedia

Svět rockové muziky přišel o jednu ze svých hvězd. Ve věku 59 let zemřel bývalý baskytarista slavné skupiny The Smiths Andy Rourke. Hudebník prohrál svůj boj s rakovinou slinivky břišní.

​O smutnou zprávu se v pátek podělil kytarista slavné rockové skupiny The Smiths Johnny Marr. Na svém twitteru se rozloučil se svým bývalým kolegou Andym Rourkem. "S velkou lítostí oznamuji úmrtí Andyho Rourkeho po dlouhé bitvě s rakovinou slinivky břišní," sdělil.

Marr nezapomněl připomenout ani hudební talent svého kolegy a kamaráda z dětství. "Andyho si budeme pamatovat jako laskavého a nádherného člověka i jako neobyčejně nadaného muzikanta," dodal Marr.

Související obsah

Rourke byl jedním ze zakládajících členů slavné britské kapely, která se zformovala v roce 1982, když mu bylo teprve 18 let. Se svými písničkami se skupina několikrát dostala na vrcholy žebříčků popularity. Mezi ně se řadí například hit This Charming Man nebo Heaven Knows I'm Miserable Now.

Po rozpadu kapely v roce 1987 se Rourke vydal na sólovou dráhu a zapojil se i do charitativní činnosti. Zorganizoval řadu koncertů, jejichž výtěžek šel na výzkum rakoviny, na kterou zemřeli jeho otec i sestra.

Připomeňte si jeden z nejslavnějších hitů The Smiths s názvem This Charming Man:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz