Zajímavosti

Vědci odhalili nejagresivnější plemena psů. Rozhoduje i barva srsti

Čivava
Čivava, ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Britští vědci na základě výzkumu u více než dvou tisíc psů odhalili, které plemeno má největší sklony k agresivitě. Na špici se překvapivě neumístilo bojové plemeno, ale angličtí kokršpanělé. Konkrétně ti se zlatou srstí. Na druhé místo badatelé zařadili rotvajlery.

​Česko je národem pejskařů. Mnozí své čtyřnohé mazlíčky vybírají hlavně podle vzhledu a typu plemena. Britští vědci se tak podívali na zoubek tomu, která plemena jsou nejagresivnější. Poměrně překvapivě podle deníku Daily Mail zařadili na první místo anglického kokršpaněla.

Toto plemeno psa se v nejagresivnější pětici umístilo hned čtyřikrát v závislosti na barvě srsti. Pozor byste si tak měli dávat především, pokud má kokršpaněl zlatou srst. Agresivita se dokonce zařadila mezi jeden z nejčastějších problémů, které toto plemeno sužují. Dalšími jsou onemocnění dásní či obezita, uvedl web The Sun.

Související obsah

"Ačkoliv se nejedná o nijak extrémně agresivní plemeno, majitelé by si měli být vědomi vyšší agresivity anglických kokršpanělů ve srovnání s některými dalšími plemeny," doplnili výzkumníci.

Vědci do první pětice kromě kokršpanělů zařadili i rotvajlery. Dvojice těchto psů například před časem na Plzeňsku napadla 10letou holčičku, která skončila s vážnými zraněními v nemocnici, jak jsme psali zde. Na seznamu se pak umístili i labradoři a čivavy.

Agresivita psů
Četnost výskytu agrese u psů | Zdroj: TN.cz

Svět zná nejvyššího psa na světě. Rekordní výškou se zapsal do knihy rekordů:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz