Zahraničí

ANKETA: Muži se už domácím pracím nevyhnou. Má je ohlídat aplikace?

Náměstkyně španělského ministerstva pro rovné příležitosti Ángela Rodríguezová
Náměstkyně španělského ministerstva pro rovné příležitosti Ángela Rodríguezová | Zdroj: Profimedia

Španělská vláda vyhlásila válku nespravedlnosti související s tím, že někteří členové rodiny se věnují domácnosti méně a jiní více. Cesta k řešení se má ukrývat v mobilních telefonech. Přáli byste si, aby podobné řešení fungovalo také v Česku, a kdo má u vás na starosti většinu domácích prací?

Španělská vláda chystá aplikaci, jež má pomoci s férovým dělením domácích prací. Iniciativy se chopila náměstkyně z ministerstva pro rovné příležitosti Ángela Rodríguezová.

Související obsah

​​Cílem aplikace by mělo být umožnit jejím uživatelům identifikovat nadbytečnou zátěž, kterou ženy nesou, a upozornit muže na spoluzodpovědnost za chod domácností, uvádí server EuroWeekly.

Podle náměstkyně Ángely Rodríguezové už vývoj aplikace probíhá a její používání bude, jak informoval MailOnline, bezplatné. Španělskou vládu ale řešení vyjde na 250 tisíc eur. To je v přepočtu podle aktuálního kurzovního lístku téměř šest milionů korun.

Aplikace bude jednoduše zaznamenávat a porovnávat čas trávený s domácími pracemi. K aktivitě političku pravděpodobně vyburcoval průzkum španělského statistického úřadu, podle kterého je téměř polovina žen na většinu domácích prací sama. Fungování aplikace by ale mohlo usnadnit život také některým mužům. Patnáct procent z nich totiž uvedlo, že se o většinu domácích prací naopak starají oni.

Nesnášíte zametání? Tento trik vám práci ulehčí a zaručí zcela čistou podlahu (4/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz