Zahraničí

Biden hned po nástupu začal měnit tvář USA! Vydal první rozhodnutí

Jen chvíli po nástupu do funkce se začal nový prezident Spojených států Joe Biden věnovat svým pracovním povinnostem. Už před nástupem avizoval, že se zaměří na čtyři klíčová témata. Těmi jsou imigrační politika, boj s koronavirem, klimatické změny a rovnost.

"Nemůžeme ztrácet čas, když přijde na zvládnutí krizí, kterým čelíme. Právě proto ještě dnes zamířím do Oválné pracovny, abych se vrhl do práce a učinil odvážné kroky, které přinesou okamžitou úlevu americkým rodinám," zveřejnil nový prezident Spojených států Joe Biden.

Jedním z hlavních témat, kterým se začal Biden věnovat, jsou klimatické změny. Nový prezident nařídil návrat Spojených států k Pařížské klimatické dohodě. Přerušil pokračování projektu Keystone XL, v rámci kterého měl být ropovod rozšířen. Biden také pozastavil prodej koncesí k těžbě zemního plynu v národním parku na Aljašce.

Dalším tématem, kterému se začal nový prezident okamžitě věnovat, je změna imigrační politiky. Biden zastavil výstavbu zdi na hranici s Mexikem, zrušil Trumpovo nařízení, podle kterého byly osoby bez povolení k pobytu vyloučeny ze sčítání obyvatelstva.

Další výrazné kroky se týkaly zrušení zákazu cestování do USA lidem z některých převážně muslimských zemí. Věnoval se také zrušení programu "Zůstaň v Mexiku". Ten přinutil tisíce lidí čekat v provizorních táborech na hranici, často v žalostných podmínkách. Nový prezident se také rozhodl zachovat a rozšířit program DACA, který chrání takzvané snílky, tedy lidi, kteří přišli do USA bez dokumentů jako děti.

Související obsah

Biden se také hned na začátku věnoval boji s koronavirovou pandemií. Nařídil například povinné nošení roušek a dodržování rozestupů na federálních pozemcích všem federálním zaměstnancům. Spojené státy pod vedením Bidena opět zahájily jednání se Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Nový prezident nařídil přezkoumání všech regulací a nařízení od roku 2017 do současnosti, která by odporovala směru Spojených států ve čtyřech klíčových oblastech, na které se chce Biden zaměřovat.

Na reportáž TV Nova o plánech nového prezidenta Spojených států se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz