Domácí

Inspektoři odhalili nebezpečnou papriku v Penny Marketu. Byla plná pesticidů

Nebezpečná paprika
Inspektoři zjistili nadlimitní množství pesticidů / Zdroj: potravinynapranyri |

Závadnou papriku původem z Albánie objevili inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v prodejně Penny Market. V zelenině bylo nepovolené množství pesticidů. Maximální limit byl trojnásobně překročený.

Inspektoři ze SZPI udělali kontrolu v Penny Marketu v Počernické ulici v obci Radonice na Praze-východ. Tam odebrali papriku bílou z pětikilové papírové bedny.

"Laboratorní rozbor v akreditované laboratoři potvrdil, že předmětná potravina obsahuje pesticid formetanate v množství 0,35 miligramu na kilogram," uvedla v sobotu na facebooku Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Související obsah

Šlo o papriku bílou původem z Albánie od výrobce L&B Fruit s šarží 40/02. Maximální limit pesticidů byl v paprice překročen trojnásobně. "Příslušný právní předpis stanovuje maximální tolerované množství pro uvedený pesticid na 0,01 miligramů na kilogram," doplnili inspektoři.

"Jedná se o nález z října roku 2022. Papriku původem z Albánie jsme měli pouze v malém objemu jako doplněk běžného sortimentu vzhledem k nedostatku a vysokým cenám paprik od tradičních dodavatelů zejména ze Španělska. Na základě této zkušenosti již papriky od daného dodavatele neodebíráme," řekl TN.cz mluvčí Penny Marketu Tomáš Kubík.

Paprika bílá:

Nebezpečná paprika
Inspektoři zjistili nadlimitní množství pesticidů | Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Nebezpečná paprika
Inspektoři zjistili nadlimitní množství pesticidů | Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Obchody šidí zákazníky. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz