Zahraničí

Slavný herec je kvůli znásilnění opět u soudu. Porota se nedokáže rozhodnout

Danny Masterson
Herec Danny Masterson | Zdroj: APTN

Už druhá porota, která rozhoduje o obžalobě známého amerického herce Dannyho Mastersona (47), není ani po týdnu schopná se dohodnout na jeho vině či nevině ze znásilnění. Sejde se opět příští týden.

Danny Masterson je obžalovaný ze znásilnění tří žen. První soud loni v prosinci skončil jako zmateční, porota tehdy nebyla schopná se dohodnout na vině či nevině. Jak uvedla agentura AP, většina porotců byla pro zproštění viny.

V obnoveném procesu u losangeleského soudu to zatím vypadá podobně. Porota složená ze sedmi žen a pěti mužů stále nedosáhla jednoznačného rozhodnutí, a to ani po více než šesti dnech.

Bylo proto rozhodnuto o přerušení, porotci se k jednání opět sejdou po prodlouženém víkendu příští týden ve středu. Soud začal letos v dubnu. Mastersonovi hrozí až 45 let vězení.

Jak upozornil portál The New York Times, v obnoveném řízení jsou stejné důkazy jako v tom prvním. Jediný rozdíl je, že soud povolil obžalobě, aby přímo před porotou uvedla, že Masterson ženy zdrogoval. V původním řízení mohla obžaloba pouze naznačit, že byly zdrogované prostřednictvím svědectví obětí.

Související obsah

​Danny Masterson se proslavil jako jedna z hlavních postav sitkomu Zlatá sedmdesátá, pojednávajícím o partě teenagerů vyrůstajících ve Wisconsinu v druhé polovině sedmdesátých let minulého století.

Podle obžaloby Masterson v letech 2001 až 2003 zdrogoval tři ženy a následně je znásilnil. Měl pak využít svého prominentního členství ve scientologické církvi. Podle žalobkyně Ariely Ansonové církev vyvíjela na ženy tlak, aby uvěřily, že si za vše mohou samy a že se nejednalo o znásilnění.

Masterson vinu odmítá. "Chybí jakýkoliv důkaz o drogách. Ansonová prezentuje případ, jako kdyby se jednalo o drogovou kauzu. Možná proto, že nemá žádný důkaz, který by ukazoval na použití násilí či nátlaku," uvedl Mastersonův obhájce Philip Cohen.

Někdejšího filmového magnáta Weinsteina odsoudili za další znásilnění (12/2022):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz