Zahraničí

Největší ruský útok dronů na Kyjev od začátku invaze. Zahynul jeden člověk

Nejméně jeden člověk zemřel v noci na neděli během ruských útoků na Kyjev. Podle vedení města šlo o jeden z nejrozsáhlejších dronových útoků od začátku invaze na Ukrajině. Letecký poplach byl vyhlášen také v dalších částech země.

Ukrajinské síly protivzdušné obrany zničily v noci na neděli ve vzdušeném prostoru Kyjeva více než 40 bezpilotních letounů, informovala agentura Ukrinform. Tamní úřady opakovaně vyzývaly obyvatele, aby zůstali v krytech.

"14. letecký útok na hlavní město od začátku května. Podle předběžných informací se jednalo o dosud největší dronový útok na hlavní město od začátku invaze. Útok byl proveden v několika vlnách a nálet trval déle než pět hodin," sdělil šéf vojenské správy města Serhij Popko.

Související obsah

Podle vedení města měly padající trosky dronů usmrtit jednoho muže. Dalších několik lidí bylo zraněno a převezeno do nemocnice, píše portál Ukrajinská pravda.

Starosta města Vitalij Kličko také uvedl, že v důsledku útoku i sestřelení dronů vypukl požár na střeše devítipatrové budovy, byl poškozen rovněž jeden sedmipatrový nebytový objekt a začal hořet i sklad.

Největší útok přišel v době, kdy si lidé připomínají Den Kyjeva. To byl oblíbený svátek v dobách míru, upozornila BBC. Metropole slaví v neděli 1541. výročí od svého založení.

Letecký poplach byl ale vyhlášen na téměř celém území Ukrajiny. Výbuchy byly v noci hlášeny i ze Sumské nebo Žitomirské oblasti.

Rusové zasáhli nemocnici a poškodili při útocích i hráz nádrže. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz