Zahraničí

Pátrání po Maddie McCannové: Našli tajemnou svatyni s jejími fotkami

Pátrání po Maddie McCannové: Našli tajemnou svatyni s jejími fotkami
Maddie někdo unesl, když jí byly tři roky | Zdroj: Profimedia

Dvojice portugalských seniorů tvrdí, že našla zásadní stopu, která mohla pomoct k odhalení, co se stalo Maddie McCannové. Poblíž vodní nádrže u letoviska Praia da Luz, kterou policisté minulý týden prohledávali, narazili na tajemnou svatyni. Měla být plná fotek dívenky, jež beze stopy zmizela z hotelového apartmánu v květnu 2007.

​Svatyni s fotkami pohřešované Maddie McCannové měli manželé Ralf a Ann najít pouhých sedm měsíců po jejím zmizení. Informace o její poloze i snímky podle svých slov okamžitě předali kriminalistům, ti je ale údajně ignorovali.

Jak upozornil portál Mirror, dvojice svůj objev po dlouhých 17 letech připomíná proto, že portugalská policie ve spolupráci s německou minulý týden obnovila pátrání v terénu. Potápěči prohledávali vodní nádrž, poblíž které se mělo podivné místo nacházet.

Související obsah

"Vypadalo to velmi zvláštně, při vzpomínce na to mám husí kůži. Kamenná šipka ukazovala na místo, kde právě probíhá pátrání. Když jsem to poprvé viděl, napadlo mě, že někdo mohl hodit Madeleine do vody a pak se vrátit, aby na její památku udělal svatyni," popsal pan Ralf.

Že se případný vrah dívky mohl zbavit těla v přehradě, se domnívají i vyšetřovatelé. Němečtí detektivové už od roku 2020 podezřívají sexuálního predátora Christiana B., který si odpykává trest za znásilnění americké turistky ve stejném letovisku, kde se slehla zem po McCannové.

Související obsah

Ralf s Ann se znovu obrátili na policii. "Okamžitě jsem kontaktoval německou kriminálku. Ozvali se hned zpátky a chtěli vědět všechno, co jsme tam tehdy viděli," doplnil Portugalec.

Madeleine beze stopy zmizela v květnu 2007, když byla v Praia da Luz s rodiči na dovolené. Její sourozenci zůstali netknutí v postýlce. Že je Maddie pryč, zjistila její maminka při jedné z kontrol dětí, připomněla stanice Polsat News.

Maddie byla zřejmě zavražděna. Tělíčko hledají ve vodní nádrži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz