Domácí

Lidl stahuje z trhu oblíbené suchary. Můžou obsahovat nebezpečný insekticid

Lidl obchod
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Společnost Lidl od února prodávala kukuřičné suchary, které obsahovaly zvýšené množství jedovatého insekticidu. Teď je na základě upozornění výrobce stahuje. Zákazníci mohou vadnou šarži výrobku vracet do jednotlivých prodejen, a to i bez dokladu o nákupu.

Obchodní řetězec Lidl stahuje z trhu kukuřičné suchary s příchutí bazalky. Konkrétně má jít o výrobek Tastino Corn Waffles Quinoa Bazalka 105 g s datem minimální trvanlivosti 19. 9. 2023. V prodeji byla tato závadná potravina od 23. února.

"Stahování se týká pouze tohoto konkrétního výrobku a s tímto datem minimální spotřeby," zdůrazňují zástupci společnosti. Ostatní produkty tohoto výrobce podle nich nejsou dotčeny.

Suchary do Lidlu dodala firma Good Food Products z Polska. Jako důvod stažení uvádí preventivní ochranu spotřebitele. Výrobek totiž může obsahovat zvýšené množství insekticidu chlorpyrifosu.

Související obsah

Zakoupený výrobek proto můžete vrátit do kterékoliv prodejny Lidl. Řetězec slibuje, že za něj peníze vrátí i bez předložení pokladního dokladu. "Společnost Goog Food Products se tímto všem zákazníkům za vzniklou nepříjemnost omlouvá," vzkazuje pak lidem výrobce.

Chlorpyrifos je insekticid a pesticid, který podle registru znečišťování působí hlavně na nervovou soustavu. Může způsobit zhoršení paměti a koncentrace, bolesti hlavy, závratě a další potíže. Nebezpečný je také pro svou schopnost částečně se kumulovat v tělech organismů.

Reklamovat můžete i jiné závadné potraviny. Má to ale svá pravidla: 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz