Zahraničí

Noční raketový útok na Kyjev má tři oběti včetně dvou dětí

Ruský raketový útok na ukrajinské hlavní město Kyjev si v noci na čtvrtek vyžádal tři mrtvé včetně dvou dětí. Dalších 14 lidí utrpělo zranění.

Kyjev čelil v noci na čtvrtek dalšímu mohutnému útoku ruských raket. Podle prvních informací starosty Vitalije Klička zahynuli dvě děti a jeden dospělý, uvedl Kyjev Independent.

Okupanti zaútočili balistickými raketami a střelami s plochou dráhou letu. “Podle dostupných informací byly všechny identifikované vzdušné cíle zničeny našimi silami a prostředky protivzdušné obrany. Padající trosky bohužel způsobily ztráty na životech a škody,“ citovala agentura Unian náčelníka kyjevské městské vojenské správy Serhije Popka.

Související obsah

​Trosky dopadly na polikliniku a vedlejší vícepatrový obytný dům v Desňanském rajonu na východě metropole. Odtud jsou hlášeny všechny oběti. "Nejhorší je, že mezi mrtvými jsou i dvě děti," řekl Popko s tím, že na dnešní 1. červen připadá Den dětí.

V sousedním Dniperském rajonu padající trosky raket poškodily obytný dům a zapálily auta. Na obou místech utrpělo zranění 14 dalších lidí, devět z nich skončilo v nemocnicích.

Útoky na Kyjev další města podle BBC zesílily před dlouho očekávanou ukrajinskou protiofenzívou.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz