Domácí

Zemřel oblíbený český herec. Zazářil i v Ordinaci v růžové zahradě

Česká herecká scéna se vyrovnává s další tvrdou ztrátou. Po smrti je Petr Drholec, někdejší opora souboru Západočeského divadla v Chebu. Televizní diváci si ho mohou pamatovat i z Ordinace v růžové zahradě. Bylo mu 79 let.

O smrti Petra Drholce informovalo Západočeské divadlo v Chebu na facebooku.

"Na prknech našeho divadla vytvořil v letech 1967 až 1984 desítky rolí, setkal se na jevišti s Vlastou Chramostovou i mnoha chebskými hereckými legendami. Zahrál si pod režijním vedením Jana Grossmana, Miloše Horanského nebo Miroslava Krobota," uvedli zarmoucení kolegové.

Působil ale i v jiných českých divadlech, třeba Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, Městském divadle v Mostě nebo v Divadle S. K. Neumanna v Praze. Na začátku milénia hrál ve hře Cyrano z Bergeracu v Národním divadle.

Související obsah

Neznámý ale není ani televizním divákům. V roce 2010 si střihl epizodní roli v Ordinaci v růžové zahradě, účinkoval i v dokumentu Palmovka o pražském Divadle pod Palmovkou.

Rodina, přátelé a kolegové se s Drholcem rozloučí v úterý 6. června od 11 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Ořechu.

Po dlouhé nemoci zemřela herečka Milka Zimková. Podívejte se na reportáž (05/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz