OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Češi si stále více rodinných aut pořizují na úvěr, nejčastěji berou na splátky SUV

Češi si stále více rodinných aut pořizují na úvěr, nejčastěji berou na splátky SUV
Zdroj: AAA Auto

Dnes slaví v Česku již po dva a sedmdesáté svůj svátek děti, které se obzvláště v automobilové dopravě staly velkým tématem z pohledu bezpečnosti. Naštěstí dnešní automobily jsou díky autosedačkám nebo například uchycení Isofix daleko bezpečnější, než tomu bylo ještě před pár lety. Bezpečnosti pomáhá i upřednostňování prostornějších rodinných aut, kterých se jen v síti autocenter AAA AUTO letos prodalo meziročně o pět procent více. Třetina kupujících využívá financování vozu od třetí strany přímo u prodejce aut. Vyplynulo to z údajů skupiny AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

„Jsem ráda, že poptávka po rodinných vozech roste, protože přináší i rodině s jedním dítětem daleko větší komfort a vyšší bezpečnost než menší, i když úspornější, hatchback.  S ohledem na stále nejistou ekonomickou situaci rodiny stále častěji kupují vozy s nějakou variantou nákupu na splátky. Jen v našich autocentrech si 34 % rodinných aut pořizují zákazníci na úvěr, SUV dokonce v 36 %. Vloni byl přitom podíl o dvě procenta nižší, předloni dokonce o šest,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, která spolupracuje s předními finančními společnostmi v České republice.

Poptávka po rodinných vozech v autocentrech AAA AUTO meziročně stoupla o 5 %, nejvíce pak v případě kombi (o  7,2 %), které tvoří 27 % celkových prodejů společnosti. Počet prodaných SUV vzrostlo o 4,7 % na celkový podíl 22,9 %. Zájem o MPV je mezi lety konstantní. Rodinné vozy jsou nejčastěji v dieselu. V případě kombíků jde o 62,9 % aut, u MPV o 54,5 %, jen u SUV převažují v 53,8 % benzíňáky. 22,4 % rodinných aut má náhon na všechna 4 kola, a dokonce 34 % má automatickou převodovku.

Zdroj: AAA Auto

​Nejprodávanějšími značkami jsou Škoda (28,3 %), Volkswagen (11,5 %) a Hyundai (8,3 %). Nejoblíbenější jsou pak mezi kombíky Škoda Octavia, Škoda Fabia a Volkswagen Passat, mezi SUV vede Kia Sportage, Škoda Kodiaq a Škoda Karoq, mezi MPV pak Volkswagen Touran.

Komerční článek

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz