Zajímavosti

Začátek června plný aktivit: Skupina Nova představuje Zelený týden

TV Nova připravila od 5. června do 10. června 2023 Zelený týden, během kterého se každý den zaměří na jednu oblast všedního života od stravování, přes módu až po energetiku. TV Nova každý den zapojí své zaměstnance do tematických aktivit. Cílem je mimo jiné i inspirovat diváky a veřejnost k jednání ve prospěch udržitelnosti, a to prostřednictvím nejen vysílání ve Snídani, ve Víkendu, reportáží v Televizních novinách, na zpravodajském webu TN.cz, ale i na Voyo.

"Náš záměr se Zeleným týdnem je především upozornit na klimatickou krizi a inspirovat diváky k ohleduplnému chování k naší planetě a tím i sami k sobě," shrnuje Hana de Goeij, CME Head of Production Sustainability & Responsible Content, a dodává: "Jako mediální společnost cítíme zodpovědnost za to, abychom přinášeli divákům nejen zábavu, ale i inspiraci a informace o tématech, která hýbou naší společností."

Zelený týden začne v pondělí, které bude věnováno udržitelnějšímu stravování. Interní aktivity zahrnují implementaci bezmasého pondělí. V rámci zpravodajského vysílání se diváci dozvědí například rady a tipy ohleduplnějšího stravování nebo srovnání ekologického dopadu potravin na životní prostředí.

V úterý bude tématem udržitelná móda, která podporuje recyklaci oblečení, upcyklování, a minimalismus. Zelený týden se tak podívá na vliv módního průmyslu na životní prostředí.

Související obsah

​Středa bude věnována energii a vodě. Diváci se dozví o recyklaci baterií a elektroniky, úspoře energie a vody, využívání znovupoužitelných láhví a alternativních zdrojů energie. Budou prezentovány inovace v oblasti udržitelného bydlení a tipy, kde recyklovat baterie nebo elektroniku.

Čtvrtek přinese zaměření na udržitelnou dopravu. Bude se diskutovat o možnostech sdílené dopravy, kontroverzní elektromobilitě a cyklistice.

Pátek bude věnován tématu znečištění životního prostředí. Diváci se seznámí s možnostmi, jak přispět k čistšímu životnímu prostředí prostřednictvím aktivit, jako jsou úklid okolí, výsadba stromů a boj proti znečištění vzduchu a oceánů.

Sobota bude zejména o propojení přírody a dětí. Představeny budou výhody stráveného času v přírodě, mluvit budeme o biodiverzitě nebo třeba o důsledcích deforestace.

TV Nova věří, že každý malý krok směrem k udržitelnosti má potenciál mít velký dopad. Zelený týden je jednou z mnoha iniciativ, které TV Nova organizuje jako součást svého přístupu k udržitelnosti.

Zapojit se může každý z vás. Stačí se zapojit do některé z výzev a sdílet z ní fotku na sociálních sítích s hashtagem #novazelenytyden, vaše fotky se pak budou promítat například ve Snídani.

Výzva na Zelený týden | Zdroj: TV Nova
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz