Zahraničí

"Příštím cílem jsou evropští politici." Putinova pravá ruka vyzývá k jejich likvidaci

"Příštím cílem jsou evropští politici." Putinova pravá ruka vyzývá k jejich likvidaci
Ruský prezident Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv | Zdroj: Profimedia

Velká Británie je odvěkým nepřítelem Ruska. Ve čtvrtek to prohlásil místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Podle pravé ruky Vladimira Putina by proto bylo namístě pozabíjet vrcholné představitele Londýna.

Londýn podle Medveděva vede "nevyhlášenou válku" proti Rusku. Do ostrovního království se tvrdě pustil po výroku britského ministra zahraničí Jamese Cleverlyho o tom, že Ukrajina má právo bránit se agresi i na ruském území.

Upozornil na to portál Mirror. "Tupci v čele Spojeného království, našeho věčného nepřítele, by si měli uvědomit, že podle všeobecně uznávaného mezinárodního práva, které upravuje moderní válčení, včetně Haagské a Ženevské úmluvy s jejich dodatkovými protokoly, lze na jejich stát hledět tak, jako by byl ve válce," prohlásil Medveděv.

"Velká Británie se chová jako spojenec Ukrajiny, poskytuje ji vojenskou pomoc v podobně techniky a specialistů, de facto tedy vede nevyhlášenou válku proti Rusku," tvrdí Putinova pravá ruka. "Za takových okolností můžeme kteréhokoliv z britských veřejných činitelů, ať už vojenských, nebo civilních, považovat za legitimní vojenský cíl," pohrozil.

Související obsah

Situace mezi Ruskem, Ukrajinou a Západem eskaluje po pádu dvojice dronů na Moskvu. "Ukrajina má legitimní právo se bránit. Má samozřejmě právo tak činit v rámci svých vlastních hranic, ale má také právo vrhat sílu za své hranice, aby podkopala schopnost Ruska vrhat sílu na Ukrajinu," řekl Cleverly.

Kreml sice z útoku obvinil Kyjev, ten však jakoukoliv spojitost s dronovým náletem odmítá, připomněl list The Independent. Několik bezpilotních strojů sestřelila ruská protivzdušná obrana. Ve středu zasáhly ruské území znovu, a sice Krasnodarský kraj a Bělgorodskou oblast.

Zpocený Putin vysvětloval teror na Ukrajině. Útok dronů má za provokaci:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz