Zahraničí

Fiala se setkal se Zelenským. Účastní se Evropského politického summitu

Unijní lídři zahájili v moldavském Kišiněvu Evropský politický summit. Toho se účastní i ukrajinský prezident Zelenskyj.

Návštěva ukrajinského prezidenta nebyla dopředu avizovaná. Jde o jeho první cestu do sousední země od vypuknutí ruské invaze. Ve čtvrtek ho přivítala moldavská prezidentka Maia Sanduová. 

Zelenskyj v úvodu řekl, že Ukrajina chce jasné rozhodnutí o své budoucnosti v NATO na červencovém summitu Severoatlantické aliance. Moldavská prezidentka prohlásila, že nynější setkání evropských lídrů je jasným vyjádřením solidarity s Ukrajinou a jejím lidem.

Související obsah

V Kišiněvu se Zelenským na Summitu Evropského politického společenství jednal i český premiér Petr Fiala (ODS), který se údajně zajímal o dění na frontové linii. Na středeční tiskové konferenci ale k této schůzce žádné větší podrobnosti nesdělil.

Evropského politického summitu se účastní téměř 50 unijních lídrů, je tam třeba francouzský prezident Emanuel Macron nebo německý kancléř Olaf Scholz. Cílem summitu je posílit spolupráci a stabilitu v Evropě.

kh, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz