Volodymyr Zelenskyj

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Voyo.cz

Sledujte tisíce filmů v HD kvalitě. Filmy na 7 dní zdarma na Voyo.

Voyo.cz

Výběr 60 nejlepších komedií všech dob!

Voyo.cz

Sledujte nejlepší české filmy online a bez reklam!

Voyo.cz

Podívejte se na originální minisérii Případ Roubal na Voyo!

Voyo.cz

Podívejte se na originální minisérii Iveta na Voyo!

Voyo.cz

Podívejte se na film Vlastníci na Voyo!

Hry na Heureka.cz

Heureka.cz vám poradí, jak vybírat hry. Hry na Heureka.cz

Amazon Kindle na Heureka.cz

Heureka.cz vám poradí, jak vybírat Amazon Kindle. Amazon Kindle na Heureka.cz

Krátká zpráva

Zelenskyj promluvil ke slovenskému parlamentu. Vyzval k zastavení ruských vojsk

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj v úterý vystoupil prostřednictvím videohovoru před slovenskými poslanci. V úvodu svého projevu poděkoval za solidaritu Slovenska s Ukrajinou, vyzval ale k další pomoci. Jeho stát potřebuje hlavně zbraně, aby bojoval s ruskou armádou. "Pokud nezastavíme ruská vojska, přijdou všude tam, kam mohou, i na území Slovenska," prohlásil Zelenskyj.

Volodymyr Zelenskyj

Volodymyr Zelenskyj (*1978) je od roku 2019 ukrajinským prezidentem. Politicky se začal angažovat v roce 2018 jako kandidát na post prezidenta, kritizoval korupci v zemi, vyjádřil snahu připojit Ukrajinu k EU i NATO. Zmiňoval i potřebu ukončit konflikt na Donbasu na východě Ukrajiny a zlepšit vztahy s Ruskem. Jeho popularita i proevropská orientace z něj učinila favorita voleb, 19. května 2019 nastoupil na prezidentský post. Kontroverzi vyvolal okamitým rozpuštěním parlamentu a také nabídkou ukrajinského občanství všem Rusům. Po vyhrocení letité rusko-ukrajinské krize a invazi Ruska na Ukrajinu 24. února 2022 se odmítl podřídit požadavkům ruského prezidenta Vladimira Putina, zůstal v obléhaném Kyjevě a sám se aktivně zapojil do bojů, vystupuje jako silný lídr.

Před prezidentskou funkcí se živil jako herec a moderátor. Má za sebou úspěšnou kariéru herce a komika. Slavného ukrajinského komika celý život provázel smích a dobrá nálada. Seriál Sluha národa, s Volodymyrem Zelenským, si můžete pustit už teď na Voyo.