Zahraničí

Pod palbou je agresor i Ukrajina. Rusové hlásí dva mrtvé

Kyjev, útok
Útok na Kyjev (1.6.2023) | Zdroj: Profimedia

Ukrajinská protiletecká obrana sestřelila v noci na pátek přes 30 raket a dronů, které mířily na Kyjev. Rusové město tento týden ostřelují téměř nepřetržitě. Pod palbou je ale i Kursk a Bělgorodská oblast, kde zemřeli podle gubernátora Vjačeslava Gladkova dva lidé.

"Teror Kyjeva leteckými útoky pokračuje. Zoufalí teroristé útočí na hlavní město téměř nepřetržitě," oznámila oblastní vojenská správa na telegramu. Za posledních šest dní se jedná o šestý útok. Tentokrát šlo o kombinaci dronů a řízených střel.

"Ve městě jsou hlášeny výbuchy," napsal na telegramu starosta Vitalij Kličko. Ve čtvrti Darnycja našli doutnající úlomky rakety a v okrese Podilskyj kvůli dopadu trosek začala hořet tráva.

"Naše síly protivzdušné obrany jsou ale prostě úžasné. Podle předběžných informací bylo ve vzdušném prostoru nad Kyjevem a kolem Kyjeva protivzdušnou obranou detekováno a zničeno 30 vzdušných cílů různého typu," sdělila vojenská správa. Na místě nejsou hlášeny žádné oběti, upozornila agentura Ukrinform.

Související obsah

Pod palbou je i ruský Kursk, informovala agentura TASS. Město se nachází kousek od hranic s napadenou zemí. "Dnes v noci bylo u Kursku systémem protivzdušné obrany sestřeleno několik ukrajinských dronů. Žádáme obyvatele Kursku, aby zůstali v klidu, město je pod spolehlivou ochranou naší armády," napsal na telegramu gubernátor Kurské oblasti Roman Starovojt. 

Rakety dopadly i na několik osad v Bělgorodské oblasti. "Úlomky střel zasáhly projíždějící auta. V jednom z nich cestovaly dvě ženy, které svým zraněním na místě podlehly," napsal na telegramu Gladkov. Dva muži jsou podle něj zranění. 

Zatímco na Ukrajině je jasné, že útočí Rusové, u útoků na agresora není jisté, kdo přesně útočí. Kreml sice z dopadů raket a dronů na Bělgorodskou oblast, Moskvu, Krasnodarský kraj a nyní i Kursk viní Kyjev, ten to ale odmítá a nezávisle se zatím nepodařilo prokázat, kdo přesně útočí.

Čtvrteční útok na Kyjev měl tři oběti, včetně dvou dětí:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz