Domácí

Stařenka (90) upadla v Brně na ulici, měla u sebe půl milionu v hotovosti

Seniorka
Seniorka | Zdroj: TV Nova

Téměř půl milionu korun v obálkách u sebe měla téměř 90letá seniorka z Brna, která na severu města upadla na ulici a nemohla vstát. Kolemjdoucí jí pomohla, jenomže stařenka si nepamatovala, co chtěla s penězi dělat. Pomoct proto museli strážníci.

Svědkyně ženě pomohla vstát, z domu jí přinesla židli a zavolala městskou policii.

"Strážníci se starší dámou zapředli hovor, ale přestože tělesně vypadala v pořádku a působila vitálně, mluvila velmi zmateně. Stěžovala si také na bolesti hlavy a závratě, a tak strážníci požádali o příjezd zdravotníky," řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Související obsah

Když pomáhali najít seniorce kartičku pojišťovny, všimli si, že u sebe má několik obálek naditých hotovostí. "Seniorka ale sama netušila, jak s nimi chtěla naložit, a tak strážníci pro jistotu asistovali i při jejím převozu do nemocnice," pokračoval.

Peníze od ní převzali a zavolali jejímu synovi, který si pro ně přijel na služebnu. "V přítomnosti hlídky přepočítal částku, která se blížila půl milionu korun. Strážníci všechny okolnosti i samotné převzetí pečlivě zadokumentovali a žena zůstala v péči lékařů," uzavřel Ghanem.

Brňanka upadla na ulici, měla u sebe půl milionu | Zdroj: Profimedia
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz