Zahraničí

Rozzuřený Prigožin obviňuje Rusko. Mělo na wagnerovce nastražit miny

Jevgenij Prigožin
Jevgenij Prigožin | Zdroj: Profimedia

Mezi Ruskem a wagnerovci to v poslední době vře a situace v Bachmutu tomu moc nepomáhá. Šéfa Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina teď totiž rozzuřilo, že na wagnerovce měl někdo nastražit miny. Podle něj to byli právě Rusové.

Zakladatele žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina rozzuřilo, když zjistil, že na jeho vojáky někdo nastražil miny a pokusil se je tak vyhodit do povětří. K tomu mělo dojít během toho, co se stahovali z Bachmutu. Miny podle něj byly právě na ústupových cestách.

Podle agentury Nexta Prigožin řekl, že na vojáky při ústupu čekala "překvapení" v podobě stovek protitankových min a tun plastických trhavin. Wagnerovci jsou prý v bezpečí a nikdo nebyl zraněn.

Související obsah

​V tom, kdo miny na cestách rozmístil, má Prigožin jasno. Ukrajinci to podle něj nebyli, protože se nedostanou tak daleko, a tak to museli být Rusové. "Ti, kdo položili ty výbušniny, byli zástupci ministerstva obrany," řekl Prigožin.

Právě s ruským ministrem obrany Sergejem Šojguem má Prigožin už letitý spor, který se během války ještě více vyostřil. Podle deníku Kyiv Independent ho Prigožin obviňoval například z toho, že nedodal dostatek munice a nedokázal dosáhnout primárních cílů ruské armády.

"Na otázku, proč to udělali, ukázali prsty nahoru," dodal Prigožin a naznačil, že příkaz o nastražení min pocházel od vyšších úředníků. To, že se wagnerovci stáhnou z Bachmutu, oznámil Prigožin na konci května poté, co tvrdil, že město dobyli a předávají pozice ruské armádě.

Drony zasáhly domy v Moskvě. Zaútočila Ukrajina, tvrdí Rusové:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz