Domácí

Tabla nahých studentek je plný internet. Někdo nás chce poškodit, brání se škola

Údajná studentka
Jeden ze snímků údajného studentského tabla | Zdroj: Čtenářka TN.cz

Na internetu se objevily nahé fotky údajných studentek opavské zdravotní školy s informací, že se jedná o studentské tablo. Škola však odmítá, že by dívky na snímcích instituci navštěvovaly.

​Na redakci TN.cz se obrátila pohoršená čtenářka s informací o údajném tablu studentek z Opravy. Jedná se o 13 snímků, na každém z nich je vyfocená mladá dívka s oblečením i bez, a to z různých úhlů.

Střední zdravotní škola v Opavě se ke snímkům vyjádřila i na svých stránkách: "Internetem (především maily) se opakovaně v době maturit šíří nechutné fotografie tabla údajných odhalených studentek naší školy. Zcela jasně se distancujeme od těchto fotografií, nejedná se o studentky naší školy a fotografie nevznikly na půdě naší školy. Jedná se o podvrh ve snaze poškodit jméno naší školy. Škola podnikne potřebné právní kroky." I čtenářce TN.cz přišly snímky e-mailem, v historii je vidět, že prošly několika adresami.  

"Informace o této věci máme přímo od vedení střední školy, které je kompetentní tuto nepříjemnou situaci vyřešit. V této věci má ředitelka školy naši plnou důvěru," řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny (ODS). Kraj je zřizovatelem školy.

Související obsah

​"Do současné chvíle nevíme o takovéto záležitosti. Pokud se nějaká osoba, ať už právnická, nebo fyzická, cítí být dotčena či poškozena, vyzýváme-ji, aby se přihlásila na linku 158 nebo nejlépe na obvodní oddělení v Opavě, a to osobně či na telefonní číslo 974 737 651," uvedl pro TN.cz mluvčí opavské policie René Černohorský.

Snímky svou kompozicí a stylem připomínají dílo japonského fotografa Akiry Gomiho v jeho projektu ze začátku 90. let minulého století, kdy fotil akty dívek nejen v Japonsku, ale i po celém světě.

Již dříve se v České republice objevilo tablo s nahými dívkami, mělo se údajně jednat o studentky olomoucké obchodní akademie. I tehdy ale škola popřela, že by šlo o její studentky, jak informoval portál Extra.cz.

Jiné kontroverzní tablo vytvořili před několika lety studenti v Jihlavě. Na fotkách se stylizovali jako oběti sebevraždy. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Máte ke snímkům bližší informace? Ozvěte se nám na e-mail [email protected] nebo na náš facebook.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz