Tablo

Maturanti z Jihlavy pobouřili Česko! Takhle se vyfotili na tablo

Velmi kontroverzní maturitní tablo si vyrobili studenti jedné z jihlavských středních škol. Jsou na něm vyobrazeni jako oběti sebevraždy. Někoho tablo pobuřuje, podle jiných ale jde o velmi originální nápad. Co si myslíte vy? Hlasujte v anketě.

Jako zastřelení, oběšení nebo předávkovaní prášky či drogami. Navíc i s naznačenou krví a přímo na ulici. Tablo maturantů z jihlavského gymnázia nenechává nikoho chladným. Kontroverzní dílo rozděluje Jihlavu a nesouhlasí s ním ani někteří profesoři na škole.

"Upřímně řečeno, já tenhle způsob humoru nerad, nemusím," prohlásil profesor jihlavského gymnázia Josef Zlámalík. Podle maturantů ale mělo tablo vyvolat bouřlivé reakce. "Je to sice silné pro některé lidi, ale hlavně to upozorní," myslí si maturant Michal Jarco.

Tablo se 27 maturanty má šokovat a ukázat nesmyslnost sebevražd. Studenti se inspirovali tzv. Klubem 27 - tedy skupinou hudebníků, jako byli Jimi Hendrix, Jim Morrison, Janis Joplin, Kurt Kobain nebo Amy Winehouse, jejichž život skončil neočekávaně v 27 letech a většinou kvůli užívání drog.

"Lidi si nepřečtou popisek, ve kterém se konkrétně ohrazujeme proti tomuto způsobu ukončení života," říká Jarco. Na škole to přitom letos celkově maturanti pojali poměrně bizarně, jiná ze tříd jihlavského gymnázia si totiž jako tablo vybrala smuteční věnec a parte.

Související obsah

Maturitní tabla chtějí mít studenti většinou co nejoriginálnější. Třeba před čtyřmi lety měli elektrotechnici z jihlavské průmyslovky jako tablo pojízdný, 17 metrů dlouhý a 3 metry vysoký kloubový autobus. Dostali se s ním dokonce do české knihy rekordů.

V Olomouci se zase proměnila v tablo tramvaj. Byli na ní maturanti z tamního gymnázia. A ve Vsetíně měli zase tablo, na kterém se nechala zvěčnit třída tamní průmyslovky po 51 letech od maturity.

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz