Domácí

Tragická nehoda na Svitavsku: Při srážce tří aut a kamionu zemřeli tři lidé

Smrtelná dopravní nehoda přerušila ve čtvrtek odpoledne dopravu na Svitavsku. U obce Koclířov se tam srazil kamion a tři osobní auta. Tragédie si vyžádala tři lidské životy. Silnice byla několik hodin uzavřena.

K vážné dopravní nehodě vyjížděli ve čtvrtek po poledni pardubičtí policisté i záchranáři. Na silnici I/35 se okolo 13. hodiny srazila tři osobní auta a jedno nákladní. Tragédie se stala zhruba dva kilometry od tunelu Hřebeč. Od Litomyšle jelo nákladní auto, které postupně na rovném úseku narazilo do tří vozidel.

Třem lidem však už nedokázali záchranáři pomoct. Čtvrtého museli s velmi vážnými zraněními letecky transportovat do nemocnice v Brně. Pátého účastníka nehody převezli do svitavské nemocnice sanitkou. Řidič náklaďáku se zranil lehce.

Související obsah

Srážka zcela zablokovala dopravu v obou směrech. Silnice nebude průjezdná až do večera. "Řidiči museli místo nehody objíždět přes Koclířov," sdělila mluvčí pardubické policie Iveta Kopecká.

V polovině letošního dubna se na stejném úseku stala dopravní nehoda, při které tehdy zemřeli tři lidé, další dva se zranili. Na místě zasahovaly tři posádky záchranářů a dva vrtulníky, z Olomouce a Hradce Králové. 

 Aktuální informace z nehody sleduje také TN Live:

 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz